OnlineMárkaboltok blog
„Az otthon nem egy hely, hanem egy érzés.” A lakás színeinek hatása
A mondás igaz, nem hiába törekszünk arra, hogy minél szebbé, otthonosabbá tegyük a környezetet ahova nap mint nap hazatérünk.
A színek megválasztásánál nem csak a lakás adottságait, hanem ízlésvilágunkat egyéniségünket is figyelembe kell venni. Minden színnek más-más pszichés hatása van. Számos kutatás született a színekkel kapcsolatban, melyik, hogyan hat ránk.
Lássunk hát mi az, amit figyelembe kell vennünk, mikor döntünk.
Ablak elé, ahogy Önnek kényelmes
Elmondhatom magamról, hogy konyhalakó vagyok. Reggel reggelit készítek és elmosogatok. Délelőtt főzők és mosogatok. Délután uzsonnát készítek és mosogatok...
Este vacsorát főzők és mosogatók. Ennél több időt csak a hálószobában töltök alvással.
Tehát egyáltalán nem mindegy, hogy ezt a rengeteg időt milyen körülmények között töltöm el. Az első lakásom egy panellakás volt, ahol egy kis konyhám volt. Mosogatáskor alig fértem el, és kiegészítő fényforrásokat kellett felraknom, hogy jól lássak. Mindig irigyen gondoltam azokra, akik maguk tervezet házakban csodálatos óriási konyhában mosogatógéppel felszerelve élnek.
Aztán rájöttem, hogy mosogatni jó. Milyen munka az, ami ennyire látványos?
Konyhamalac újratervezve
Amikor kicsik voltak a gyerekek én voltam a konyhamalac. Mindent, amit meghagytak - persze nem a már megrágott, és szét pempősítettet - ételt megettem. Ez az alakomon nagyon is meglátszott…. De már vége! Most már van egy igazi konyhamalacom, és imádom.
Lett egy új szomszédom, aki Amerikából költözött ide, és az volt szinte az első amit beszereltetett. Amerikába ugyanis már nagy hagyománya van ennek a készüléknek. Persze én rögtön kérdezősködtem, hogy ezt nálunk is lehet? Nem fél, hogy eldugul majd a csatorna? Minden ételmaradékot beletesz?
!
Kipróbáltam a kerek mosogatót..
Tavaly végre elmentünk a tengerhez nyaralni. Egy csodás házat béreltünk egy közeli tengerparton. Volt benne klíma, franciaágy, konyha, terasz és minden, amire egy pihenni vágyó család vágyhat.
A konyhatervezés egyik fontos kérdése, hogy kör vagy négyzet alakú tűzhelyet és sütőt válasszunk. Mindkét forma számos előnnyel és hátránnyal rendelkezik, így érdemes alaposan megfontolni a döntést. Blogunkban bemutatjuk a különböző formák előnyeit, hátrányait és felhasználási lehetőségeit, hogy segítsünk megtalálni a számodra tökéletes megoldást. Fedezd fel, melyik forma illik legjobban a Te konyhádba!
A konyha dísze, vagy inkább rejtsük el a páraelszívót? Különleges Elica páraelszívók
Óriási kihívás egy praktikus és impozáns konyha összerakása..
Rengeteg feladat vár ránk, ha felújítunk, vagy új helyre költözünk. Barátnőm története bízom benne, hogy a páraelszívók terén inspiráló, és Önnek is segít a döntéshozásban, hiszen a konyha az egyik legfontosabb helyiség az otthonunkban.
Az energiaosztály fontos a páraelszívóknál?
...Sajnos a ruhánkból csak úgy árad a kajaszag.
Van a közelben egy csodás kis családias hangulatú étterem. Nagyon szeretek oda járni akár téli estéken, vagy nyári melegben. A szakács házias ízei, a kellemes kiszolgálás, egyszerűen tökéletes. Addig amíg haza nem érek.. mert otthon kezdődik a szellőztetés. Sajnos a ruhánkból csak úgy árad a kajaszag.
A modern mai világban mikor már hiper-szuper páraelszívókat gyártanak, akkor ez az étterem miét nem használja? Így hát felbátorodtam és a következő alkalommal szóvá tettem a pincérnek. A válasza nem volt meglepő, hiszen már többen is jelezték neki és biztosított, hogy már intézkednek. Amióta megoldották ezt a problémát még szívesebben járunk oda romantikus vacsorákat eltölteni.