Hova és hogyan építsük be a beépíthető sütőt
Ezekre kell figyelnie beépíthető sütő vásárlás előtt!
Pult alá, vagy szekrénybe? Szellőzés, elektromos hálózat... a beépíthető sütők sarokponjtai!
A konyha tervezése az egyik legfontosabb dolog az életterünk kialakításában, hiszen itt főzünk, eszünk, és a társasági élet egyik központja is.
A tervezésnél nagy figyelmet kell fordítania a készülékekre és azok elhelyezésére. Különösen a beépített sütőre, és főzőlapra, mivel nagy hatással lehet a főzőtérre és a főzés élményére.
A konyhának sokoldalúnak és praktikusnak kell lennie. Ezért előszőr egy durva vázlatot kell készít a tér alaprajzáról, külön figyelmet fordítva az ablakokra, ajtókra, boltívekre és nyílásokra. Hogy miért? Mert bizonyos készülékeket nem ablakhoz, hanem falhoz kell helyezni, és meg kell győződnie arról, hogy van-e elég hely az ajtóik kinyitásához, és hogy azok biztosan nem akadályozzák-e a konyhában történő mozgást.
Válassza azt a sütőt, ami a leginkább illeszkedik az igényeihez!
A legfontosabb, hogy a sütőnek meg kell felelnie az igényeinek – hogy milyen gyakran kívánja használni, mire kívánja használni, vagy mit vár el tőlük. A Gorenje sütők széles választékát kínálja a legegyszerűbb modern daraboktól az öntisztító funkcióval és gőzprogramokkal ellátott készülékekig. Olvassa el a Hogyan válasszunk beépíthető sütőt írásomat.
Beépíthető sütő falra, szekrénybe vagy pult alá?
A munkafelület alatti sütőkkel például elkerülhető a munka- és előkészítő hely elfoglalása, de megerőltető lehet, hogy folyamatosan le kell hajolni a készülő ételekért.
A beépíthető sütők népszerűek, mivel rugalmasan akár szem magasságban is elhelyezhetőek, bár ezekkel tárolóhelyet veszít, sokkal ergonomikusabb megoldást nyújtanak.
Mivel a sütés hővel működik, figyeljen arra, hogy ne telepítse olyan tárgyak közelébe, amelyek nem szeretik a hőt – mint például a hűtőszekrény. Szerencsére a sütők külseje nem melegedik annyira mint a belsejük, csak nagyjából 90-100 Celsius fokig melegednek, ezért elhelyezhetőek akár egy fából készült szekrénybe is. Ennek ellenére a sütő elhelyezésének megtervezésekor meg kell győződnie arról, hogy a sütő körüli falburkolatok, pultok és szekrények elviselik-e ezt a hőmérsékletet.
Jó tanács: asztalossal egyeztessen az első beépíthető sütő elhelyezése előtt.
Mekkora hely kell a beépíthető sütőnek
A beépített sütőnyílás egy szimpla doboz, amelyet egy építési keret támaszt alá. A legtöbb beépíthető sütő a 60 vagy 90 cm-es szabványos nyílásokhoz van előkészítve, ami megkönnyíti a beszerelést. Így a sütő a beépített konyhabútor márkájától függetlenül beilleszthető a speciálisan kialakított résbe. Az említett két szabványos méret mellett találhat kisebb sütőket is, amelyek 45 cm-es résbe illeszkednek – ezeket úgy tervezték, hogy megfeleljenek a korlátozott konyhai hellyel rendelkezők igényeinek. A beépíthető sütő elé nem kell bútorlapot helyezni!
Böngésszen a Gorenje onlineMárkabolt sütői között >>>
Figyeljen az elektromos vezetékekre is
A legfontosabb, hogy meggyőződjön az elektromos hálózat paramétereiről. Tudnia kell, hogy az elektromos rendszere a sütő maximális fogyasztásának megfelelő wattban kifejezett ellenállással rendelkezik. A fogyasztását a beépíthető sütőnek gyártó wattban adja meg, melyet a használati utasításban talál. A régebbi konyhákban sokszor sajnos átalakításra, új vezetékre van szükség a beépíthető elektromos sütők beépítéséhez, ezért ajánlom, hogy konzultáljon villanyszerelővel is.
A sütő telepítésekor az első teendő a dugó csatlakoztatása a tápkábelhez. Gondolja végig, hogy a sütő mögött elfér-e a csatlakozó, amennyiben dugót használ a csatlakoztatáshoz.
A megfelelő szellőzés szintén üdvözlendő mindenféle sütőnél, ezért igyekezzen úgy beépíteni a sütőt az üregbe, hogy az elegendő légáramlást biztosítson.
Beépíthető sütő használati utasítása minden esetben tartalmazza a pontos beépítési rajzot, melyet a vásárlás előtt már ajánlom, hogy alaposan tanulmányozzon át.
Az alábbi példán láthatja, hogy a gyártó minden méretadatot pontosan megad:
Böngésszen a onlineMárkabolt sütői között >>>
Kérdése van, segítünk Önnek! itt tájékozódhat: Szakértői szaktanácsadás
Céges Garancia
Tudta, hogy Amennyiben Ön vásárlásakor ÁFA-s számlát kér – azaz gazdasági tevékenysége körében vásárol – vállalkozásnak minősül, ami alapján a vonatkozó jogszabályok szerint a fogyasztókhoz(magánszemély) képest garanciára nem csak 1 év szavatossági igényérvényesítési lehetősége van.
Ne kockáztasson! Válasszon HOMEFORT háztartási gépet CÉGES GYÁRI GARANCIA PLUSZ-al, és élvezheti a magánszemélyeknek is megadatott 3 év gyári GARANCIÁT, amennyiben nem ipari felhasználásra vásárolja a készüléket.
Hogyan válasszunk beépíthető sütőt?
5+1 szempont amit érdemes átgondolni beépíthető sütő vásárlása előtt.
Sütőt jó esetben nem minden évben vesz az ember, viszont a technológia folyamatosan fejlődik. Éppen ezért előfordulhat, hogy a boltban, vagy a monitor előtt csak kapkodjuk a fejünket, annyi az új funkció, ismeretlen kifejezés. A beépíthető sütők tele vannak újdonságokkal, amelyek nagy segítségére lehetnek nem csak a sütésnél, hanem a takarításnál is. Ismerje meg őket!
Melyik a legjobb beépíthető sütő? Tudta, hogy ma már vannak olyan beépíthető sütők, amelyek teljesen önállóan elkészítenek mesterfogásokat?
Készítsen Ön is ízletes finomságokat, pillanatok alatt minimális erőfeszítéssel!
A legjobb beépíthető sütőt keresve érdemes figyelembe venni az innovatív funkciókat és a kényelmet. Tudta, hogy ma már léteznek olyan beépíthető sütők, amelyek teljesen önállóan képesek mesterfogásokat készíteni? Az intelligens technológiájuknak köszönhetően előre programozott receptekkel, automatikus hőmérséklet- és időbeállításokkal segítenek Önnek. Így minimális erőfeszítéssel készíthet ízletes ételeket pillanatok alatt. Tapasztalja meg Ön is a modern sütők előnyeit, és varázsoljon finomságokat otthonában könnyedén!
Hogyan válassza ki az ideális CATA beépíthető sütőt
A beépíthető háztartási gépek nemcsak stílusosak, hanem rendkívül praktikusak is, ideálisan illeszkednek a modern konyhákba. Cikkünkben bemutatjuk, mire érdemes figyelnie, ha új sütőt szeretne választani, hogy a lehető legjobb döntést hozza meg mindennapi kényelme érdekében. Az alábbi útmutató segítséget nyújt az optimális készülék kiválasztásában, legyen szó mosogatógépről vagy beépíthető sütőről.