Hangos a páraelszívó? Mit tehetünk?
Hasznos és csodás készülék a páraelszívó, de van hogy hangos. Mit tehetünk ez ellen?
Hogyan csökkenthető az általa előidézett zaj?
Inkább kinyit egy ablakot, mint hogy bekapcsolja a konyha elszívóját, mert hangos az elszívó ventilátora? Elárulom, mit tehet, hogy csökkentse az elszívó zaját ...
Válassza ki a megfelelő készüléket
A modern konyhák kialakítása az évek során tovább fejlődött, és csökkent a háztartásban használt gépeink zajszintje. Ezért egy régebbi elszívó hangosnak tűnhet. Különböző elszívók között nagy különbségek lehetnek, ami a zajszintet illeti. Amennyiben nagyobb teljesítményű páraelszívót választunk, átlagos használat mellett alacsonyabb fokozaton is üzemeltethetjük a készüléket, így a motor és a légáramlás zajszintje jelentősen csökken, ugyanakkor a páraelszívó így is megfelelő szívóhatást biztosít.
A legcsendesebb készülékek az Elicától 45 dB működésnél kezdődnek, mely emberi suttogásnak felel meg. Azonban a legcsendesebb működése a külső motoros elszívóknak van, hiszen itt a motor nem a konyhában van. Mindig fel van tüntetve az elszívó zajszintje, így vásárláskor ezt ne hagyja figyelmen kívül.
Olvassa el a Hogyan válasszunk páraelszívót? útmutatásunk.
Tekintse meg teljes kínálatunkat!
De mi van akkor, ha nem tudja csendesebbre cserélni a régi páraelszívóját?
Változtassa meg az elszívó használatát
Alacsonyabb beállítások esetén az elszívók csendesebbek. Ha a főzés elkezdése előtt a legkisebb beállítást bekapcsolja, akkor a gőzt és a szagokat azonnal elkezdi kiszívni. Valószínűleg nem kell növelnie a teljesítményt, ha véletlenül nem éget oda valamit.
A maradék szagok tisztításához hagyja kb. 5-10 percig a főzőedényt a tűzhelyen. Néhány elszívónak még kényelmes utószellőztetője is van, így az előre beállított idő után automatikusan kikapcsol.
A megfelelő felszerelés is fontos
Az elszívó megfelelő felszerelése nem csak a teljesítményért, hanem a zajszintért is felelős lehet. Fontos, hogy sima merev csővel kell felszerelni, mert a kisebb bordázott vagy rugalmas csövek problémát okozhatnak a szabad levegőáramlással szemben, és ezáltal több zaj keletkezhet.
Győződjön meg róla, hogy úgy helyezték el, hogy a lehető legrövidebb és legközvetlenebb légáramlási út legyen. Ez ismét javítja a légáramlást és csökkenti a zajszintet.
Rendszeres karbantartás
A elszívó hatékony működése érdekében fontos a rendszeres karbantartás. A zsírszűrők tisztítása, cseréje elengedhetetlen ahhoz, hogy az elszívó hatékonyan és csendesen működjön. Egy eltömődött szűrő miatt a motor erősebben dolgozik, ami növeli a zajszintet és csökkenti a hatékonyságot. Ellenőrizze rendszeresen a szűrőket, és tisztítsa vagy cserélje őket az előírásoknak megfelelően.
Használjon hangszigetelő anyagokat
Ha már minden más lehetőséget kipróbált, de a páraelszívó még mindig túl hangos, fontolja meg a hangszigetelő anyagok használatát. Ezek az anyagok segítenek elnyelni a zajt, és csökkentik a hanghatásokat. Helyezze el őket az elszívó körül, hogy minimalizálja a zajszintet.
Gondoljon a légáramlásra
Az elszívó zajszintjének csökkentése érdekében figyeljen a konyhai légáramlásra. Biztosítson elegendő szellőzést, hogy a levegő szabadon áramolhasson. Az elszívó teljesítményét befolyásolja, hogy mennyire szabad a levegő útja, ezért kerüljön minden olyan akadályt, amely gátolhatja a légáramlást.
Összefoglalva, az elszívó zajszintjének csökkentése többféle módon is elérhető. A megfelelő készülék kiválasztása, az elszívó helyes használata, a megfelelő felszerelés és karbantartás mind hozzájárulhat a csendesebb működéshez. Ha ezeket a tippeket követi, élvezheti a friss levegőt a konyhájában anélkül, hogy a zaj zavarna.
Többet szeretne tudni az elszívókról, ajánlom figyelmébe az alábbi cikkeinket:
Erre figyeljen, ha páraelszívót vásárol.