Milyen páraelszívót vegyek? - Melyik illik Önhöz?
Ismerje meg a páraelszívók típusait?
Ha bizonytalan abban, hogy hova helyezze el a páraelszívót, olvassa el útmutatómat melyben bemutatom a különböző páraelszívó típusokat.
A páraelszívó nélkülözhetetlen kelléke egy jól felszerelt konyhának. Nemcsak hasznos, de dekoratív szerepe is van a konyhában. A legújabb fejlesztéseknek köszönhetően egyes páraelszívók nemcsak megszűntetik a kellemetlen szagokat, hanem a levegő minőségét is javítják.
A LED vagy Halogén világítás felettébb gazdaságos és szemet pihentető megoldása a konyhai világításnak, melybe a páraelszívó is szerepet játszik.
Mindenképpen gondolja végig, hogy ki tudja-e vezetni a páraelszívót, vagy csak keringtetéses rendszert tud beépíteni, és így válasszon magának megfelelőt. Amennyiben keringtetéses a rendszer aktív szénszűrővel kell vásárolnia, melyet időközönként cserélni kell.
A konyha páraelszívó alkalmas a zsír molekulák felfogására is a zsírszűrőjének köszönhetően. Ezeket is lehet cserélni, illetve sokszor moshatóak.
Milyen páraelszívót vegyek?
Nézzük a lehetőségeket, melyekből válogathat.
1. Felsőszekrénybe szerelhető
Ahogy a neve is sugallja, ezek a főzőlapok a felső szekrénynek aljára vannak felszerelve, és nem látszanak igazán. Méretei többfélék lehetnek. Akár 52 cm-90 cm szélese. Vannak közöttük kihúzhatóak, ahol a kihúzás automatikus bekapcsolást jelent, a lekapcsolásnál meg csak be kell tolni őket. A legtöbbjük fém zsírszűrővel készül, mely könnyedén eltávolítható és mosogatógépben mosható. Praktikus kis lakásokba is, mert kis helyet foglalnak.
2. Mennyezeti páraelszívók
Ezek az elszívók a mennyezetbe vannak beépítve. A mennyezetek magas extrakciós arányt igényelnek (legalább 800 m3 / h), mivel viszonylag messze vannak a főzőlaptól. A mennyezeti páraelszívók távirányítóval rendelkeznek, a könnyű irányításért.
Ennél az esetnél felettébb csodás, ha a külső motoros páraelszívót választ, ahol a motor akár a tetőtérben is elhelyezhető, így csendesebb, mint a többi megoldás.
3. Fali páraelszívók
Ezeket falra szerelik, és nem alkalmasak konyhai szigetek fölé. Általában egy kürtőbe vezetik ki az elhasznált levegőt, Sokféle különböző stílusban, és széles választékban kínálják a gyártók őket. Amennyiben Ön magas, válasszon függőlegesen döntött, de a falsíkhoz illeszkedő elszívót, így nincs magassági korlát, nem tudja beütni a fejét.
4. Sziget-páraelszívó
A konyhai sziget felett elhelyezett készülék nélkülözhetetlen. Csodásan be tud szállni a príma világításba, illetve természetesen az egészséges levegő biztosításába. A legideálisabb a kürtős kivezetéses megoldás. A sziget páraelszívók különböző formákban és színekben kaphatók.
5. Sarokba építhető páraelszívó
Vannak egyedi esetek, mikor sarokba kell helyezni a készüléket. Szerencsére erre is van megoldás, mindegy, hogy rusztikus vagy modern otthona van. Általában kürtös megoldások vannak, de találhat külső motoros működtetésű páraelszívót is.
Utolsó jó tanácsaim a páraelszívó választáshoz
Sokféle hasznos funkcióval találkozhat, melyből az én kedvenceim, melyeket mindenképpen ismerjen meg.
A gőz, pára-szenzor. A főzés közbe keletkezett pára mennyiségét érzékeli a szenzor és ennek ismeretében beállítja a megfelelő működési fokozatot.
Intenzív fokozat. Ezt a mindenképpen érdemes bekapcsolni, mert pillanatok alatt megtisztítja a levegőt és a legtöbb készüléknél automatikusan vissza áll egy idő után az eredeti beállításra. Így nem fogyaszt sok áramot, mégis tiszta lesz a levegő.
Az utolsó, de ugyan olyan fontos funkció az utánszellőztetés. Itt meg tudja adni, hogy a főzés után mennyi ideig működjön még az elszívó, hogy biztos tökéletes munkát végezzen. Az idő letelte után pedig kikapcsol a készülék.
Hogyan válasszunk páraelszívót?
A tökéletes páraelszívó választás receptje. Olvassa el részletes útmutatónk 7 tippjét.
Biztosan nem vagyok ezzel egyedül, de imádom a készülő étel illatát, akár süteményről, akár valamilyen egytálételről van szó. Viszont csak frissen, és éhesen. :) Ha már a bútorokban, függönyökben és ruhákban is a sokadik menü „illata” gyűlik össze, az nagyon bosszantó.
Régebben volt egy páraelszívóm, ami ezen a problémán segíthetett volna, de inkább csak hangos volt, hogy tudjam, működik még, más életjelet ugyanis nem adott. Azt hiszem, nem választottam elég körültekintően. Épp ezért úgy gondoltam, összefoglalom, mire érdemes figyelni – még vásárlás előtt –, mi az, amit korábban senki nem mondott el nekem…
4+1 ok miért lehet szükséges konyhai páraelszívóra
Miért kell páraelszívó, szagelszivó egy konyhába? Olvassa el a cikkem és megtudja.
A konyhai páraelszívó nélkülözhetetlen eszköz, amely több szempontból is javítja a konyha működését és megjelenését. Hatékonyan eltávolítja a főzés közben keletkező zsírt és olajat, csökkenti a kellemetlen szagokat, megakadályozza a párásodást és vizesedést, valamint javítja a világítást. Emellett esztétikailag is hozzájárul a konyha rendezett megjelenéséhez. Ismerd meg az 5 legfontosabb okot, miért érdemes beszerezni egy páraelszívót!
Hogyan növelheti a páraelszívó hatékonyságát? A páraelszívó kiválasztásánál bizonyára sok szempontot mérlegelt. Azzal is tisztában van, hogy egy kis odafigyeléssel és néhány apró trükkel növelheti az elszívó hatékonyságát?
Olvassa el, hogy növelheti a páraelszívó teljesítményét!
Az energiaosztály fontos a páraelszívóknál?
...Sajnos a ruhánkból csak úgy árad a kajaszag.
Van a közelben egy csodás kis családias hangulatú étterem. Nagyon szeretek oda járni akár téli estéken, vagy nyári melegben. A szakács házias ízei, a kellemes kiszolgálás, egyszerűen tökéletes. Addig amíg haza nem érek.. mert otthon kezdődik a szellőztetés. Sajnos a ruhánkból csak úgy árad a kajaszag.
A modern mai világban mikor már hiper-szuper páraelszívókat gyártanak, akkor ez az étterem miét nem használja? Így hát felbátorodtam és a következő alkalommal szóvá tettem a pincérnek. A válasza nem volt meglepő, hiszen már többen is jelezték neki és biztosított, hogy már intézkednek. Amióta megoldották ezt a problémát még szívesebben járunk oda romantikus vacsorákat eltölteni.