Miért mennek össze a ruhák? Whirlpool
Miért mennek össze a ruhák, mire kell figyelni a mosás folyamán...
Mit tegyen, hogy ruháit sokáig viselhesse…
Elgondolkodott már azon, hogy miért mennek össze a ruhák a mosástól vagy szárítástól? Mindez az anyag keverékétől és a hőmérséklettől függ.
Tudni kell, hogy amikor pamutot, lenvásznat és néhány szintetikus szövetet készítenek, a szálaikat meghúzzák, kinyújtják, megcsavarják és megterhelik. Ezeknek a szöveteknek a mosása és szárítása lehetővé teszi a szálak ellazulását, így hamar visszaállnak eredeti állapotukba.
A gyapjú és más állati szálak (~bundák/szőrök) azonban valójában mikroszkopikus pikkelyekkel borított szőrszálak, amelyek szövetként feldolgozva egymásba csapódnak. Ezeknek a szöveteknek a túl intenzív mosása a még szorosabb összehúzódást okozhat, ami a ruhadarab zsugorodását eredményezheti.
Szerencsére nem bonyolult megtanulni, hogyan lehet elkerülni a zsugorodást.
Gondoskodjon családja ruháiról a Whirlpool készülékekkel.
1) Vásárlás előtt ellenőrizze a szövetcímkéket
Ha tudni szeretné, hogyan lehet megakadályozni a ruhák zsugorodását, akkor a legjobb a ruházatban lévő címkét elolvasni. Amennyiben ezt megteszi és értelmezi, végig tudja gondolni a tisztítását. Pl. el tudja-e, érdesem-e elvvini tisztítóba minden alkalommal miután felhúzta… Ha nem, akkor válasszon valamit, ami jobban megfelel az életmódjának.
A legfontosabb, amit meg kell jegyeznie:
Mosható-e a ruha mosógépben?
Amennyiben a ruhacímkén egy keresztben áthúzott mosóteknőt lát, akkor TILOS mosógépben, vagy akár kézi mosással tisztítani a szövetet. Csak patyolatban szabad tisztítani.
Mosható ruhák jelölésénél:
A mosóteknőben különböző számokat láthat, melyek a maximális mosási hőfokot jelölik. Így ezek a szövetek moshatóak mosógépben.
Sokszor a hőmérsékletet pöttyök jelölik.
Egy pötty = 30 °C
Két pötty = 40 °C
Három pötty = 50 °C
Négy pötty = 60 °C
Öt pötty = 70 °C
Hat pötty = 90 °C
A többi címkejelet a Ruhacímke kisokos c. írásomban ismerheti meg. Olvassa el >>>
Tehát azért mennek össze a ruhái, mert nem tartja be a ruhacímkén lévő utasításokat, és valószínűleg helytelen mosási opciót, programot használ.
A szárítógépre is oda kell figyelni. Kattintson ide, és ismerj meg azokat a ruhacímkéket, melyek a szárítógépre vonatkoznak.
A mosási ciklus különösen fontos a természetes szálak esetében - a pamut ruhák gyengébb ciklusokat szeretnek, míg a gyapjú és selyem ruhaneműket inkább kézzel mossa. Még a vasalás is összehúzhatja egyes szöveteket, ezért ha kétségei vannak, ellenőrizze a címkét, amely a vasalási utasításokat is tartalmazza.
2) Használjon hideg vizet és a megfelelő mosási / szárítási ciklust
Ha csak egy szabályt akar megjegyezni arra vonatkozóan, hogy hogyan lehet elkerülni a ruhák zsugorodását, akkor azt jegyezze meg, hogy hidegben kevésbé sérülékenyek. Tehát a ruhák sokkal nagyobb valószínűséggel mennek össze, ha meleg vízben vagy magas szárító hőmérsékletnek vannak kitéve.
A hideg vízen való tisztításon túl, oda kell figyelnie a arra, hogy próbálja meg elkerülni a nagy igénybevételnek kitett mosási ciklusokat vagy a magas fokozatú centrifugálást.
Használjon inkább kényes ciklusokat, és a fokozott védelem érdekében helyezzen nagyon kényes ruhákat hálós mosózsákba, párnahuzatba. A szárításnál vegye figyelembe az „alacsony hő” vagy a „levegőn száraz” beállítást.
Gondoskodjon családja ruháiról a Whirlpool készülékekkel.
Az élet - foltokkal és szagokkal együtt - megtörténik. Ezért fontos olyan készülékeket választani, amelyek segítenek a család ruháinak ápolásában. Akár a felültöltős mosógépet vagy az elültöltős mosógépet részesíti előnyben. Kínálunk még mosó-szárítógépet és szabadonálló szárítógépet is talál, melyek barátaivá válnak otthonának.
Tudjon meg többet, olvasson tovább:
Mosó-szárítógépek előnyei és hátrányai