Milyen páraelszívót vegyek
Milyen páraelszívót vegyek?
Milyen veszélyek fenyegetik, ha nincs páraelszívója…
Milyen páraelszívót vegyek? A megfelelő páraelszívó kiválasztása számos szempont figyelembevételét igényli. Először is, fontos meghatározni a konyha méretét és a főzési szokásokat. Egy nagyobb konyhába és gyakori főzéshez erősebb, nagyobb teljesítményű páraelszívó szükséges. Másodsorban, érdemes dönteni a kivezetéses vagy a keringtetéses típus között. A kivezetéses páraelszívók hatékonyabbak, de telepítésük bonyolultabb lehet. Végül, ne feledkezzen meg az esztétikáról sem! A modern páraelszívók széles választéka lehetővé teszi, hogy megtalálja azt a darabot, amely tökéletesen illeszkedik konyhája stílusához.
A konyhai páraelszívók szükségessége szerintem nem kérdés, de ha Ön bizonytalan, akkor olvassa el, mit kockáztat, ha nincs az otthonában.
Hideg és meleg évszakokban nőhet a fűtés, vagy klíma költsége. Milyen páraelszívót vegyek?
- A hideg időszakban, a főzés alatt szellőztetnie kell folyamatosan, így elszökik a meleg az otthonából. Ezért a fűtési költségei is megnőhetnek.
- A meleg időszakban a klíma használatát növeli, ha ön az ablakon keresztül szellőzteti ki a főzés által okozott szagokat, illatokat, így beengedve a külső hőt. A főzési hő is növelheti az otthonában lévő hőmérsékletet, így a klíma energiafogyasztását megemelkedhet.
A főzési szennyeződések káros hatásai otthonára
- A főzés során levegőbe kerülő szennyeződések leülepednek a konyhabútoron, a falakon, mennyezeten. Ez nem csak több takarítást eredményez, de az újrafestés költséges megoldás is, ami rengeteg munkával jár.
- Ha nem figyel a zsír, gőz és egyéb szennyeződés megszüntetésére, penészesedés keletkezhet és baktériumok szaporodhatnak el otthonában.
- Csökken a konyhája élettartama a párás levegő és zsírlerakodások által.
- Kellemetlen szaga lehet a függönyöknek, a kárpitoknak. Főleg akkor, ha a nappali egybe van a főzőrésszel.
Egészségére is veszélyes lehet
- A szennyezett levegő szétáramlik a lakásában, és minden felületre leülepedhet, nemcsak a konyhában. Ez akár szemirritációt okozhat, befolyásolhatja a lélegzetét, és mérgező lehet a szobanövényekre.
Most már látja, hogy egy páraelszívó csak megkönnyíti az élettere tisztítását és egészségének megőrzésében is szerepe van. A páraelszívó rövid és hosszú távon is jó döntés.
Elica páraelszívók a dizájn és minőség
Az Elica páraelszívók nem csak látványosak, de az Elica szakembereinek célja, hogy megalkossák az „új levegőt” a konyhában, illetve a ház különböző helységeiben.
Az Elica páraelszívói között mindenki megtalálja az ideális készüléket, akár egyszerűbb akár extra dizájnt szeretne.
Elica páraelszívók fajták szerint:
- fali páraelszívók
- aláépíthető páraelszívók
- kihúzható páraelszívók,
- sarok páraelszívók,
- mennyezetbe építhető páraelszívók
- sziget páraelszívók
- pultba építhető páraelszívók
Kedvenc páraelszívó típusok
Sziget páraelszívók. Milyen páraelszívót vegyek?
A sziget páraelszívó akkor válassza, ha a főzőterületet a konyha közepén és, nem a falak mentén helyezik el. Ebben az esetben nem csak a technikai funkció ellátására kell gondolnia, hanem megjelenésére is a készüléknek, hiszen szem előtt lesz folyamatosan. A sziget páraelszívók sokféle kinézettel bírnak, lehetnek hagyományosak, vagy henger alakúak, sőt lámpaburához hasonló kivitelűek is.
Mennyezeti páraelszívók
A mennyezetről függesztett vagyis mennyezeti páraelszívóknál is esztétikusak és a világítást is megoldják. Távirányítóval lehet őket irányítani, és kivezetéses módon köthetőek be. Azonban ne feledje, hogy ezekben is cserélni, tisztítani kell a szűrőket, időközönként, így csak akkor válassza, ha nem fél létrára mászni!
Pultba építhető páraelszívó
A kedvenceim a főzőlap mögé, vagy mellé beépített visszahúzható páraelszívók. Funkcionális és esztétikai szempontból is a leginnovatívabb modelleket képviselik. Ezek a rejtett páraelszívók, mindaddig rejtve maradnak, amíg nem kezd el főzni. A főzés alatt kiemelkednek a bútorlapból és a befejeztével eltűnnek.
A szénszűrős vagy a kürtős páraelszívó a jobb?
A kivezethető készülékek előnyei és hátrányai
A kivezethető páraelszívók esetében szükség van egy nyílásra, amin keresztül az szennyeződést kijuttathatjuk a szabad levegőre. Kétségtelen előny, hogy nagyobb a készülék hatásfoka, mint a szénszűrős modelleknek és a külső motoros készülékek halk működésűek. Hátránya, hogy a légkivezető nyílásért lyukat kell vágni a falba, mennyezetbe. Így ez valószínűleg szakembert kíván.
Aktív szén filteres páraelszívók előnyei és hátrányai
Aktív szénfilteres szagelszívók esetében nincs szükség kivezető nyílásra, így szakember nélkül is megoldható a beszerelés. A készülék mögé elhelyezett filter megköti a szagokat és a vízpárát, azonban a készülék hatásfoka kevesebb lesz. A teljesítményt mindig feltüntetik a gyártók mind két üzemeltetés eseté. További hátránya, hogy a filter előbb vagy utóbb megtelik, vagyis nem lesz képes megkötni több szagot és párát. Ilyenkor cserélni kell - ez körülbelül 3-6 havonta szükséges.
A fentiek alapján mindkettő üzemeltetésű páraelszívónak vannak előnyei és hátrányai. Így a döntés Önök múlik az alapján, hogy milyen igényei, és mik az elsődleges preferenciád. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, csak más.
Amennyiben még mindig bizonytalan olvassa el a Hogyan válasszunk páraelszívót? cikkem, ahol még több mindent megtudhat a páraelszívókról!
Nézze meg az Elica onlineMárkabolt magas minőségű páraelszívóit >>>
Tudjon meg többet, olvasson tovább:
Külső vagy belső motoros konyhai páraelszívót válasszunk?