Nem szereti a szárítógépet? Mert nem használja jól...
Nem szereti a szárítógépet? Mert nem használja jól...
Fogadja meg a tanácsom és imádni fogja a szárítógépét
A szárítógépek egyre elterjednek Magyarországon is. De vajon tudjuk, hogy kell pontosan használni őket? Amennyiben Ön bizonytalan a szárítógépek használatával kapcsolatban, jó helyen van.
Ne tépje a haját, hogy gyűrött a ruha a szárítógépből kivéve, hanem használja helyesen!
Valójában mindegy milyen típusú szárítógépe van, pl. hőszivattyús vagy kondenzátoros, mert a működési elvük azonos. Mindegyik szárítógép meleg levegőt fúj be a dobba, melyben a száradásra váró ruhák vannak, és aztán eltávolítja a nedves levegőt. Ez az ismétlődő folyamat vezet a ruhák száradásához.
Vannak olyan modern készülékek, melyek már a gőz erejét is használják. Erről később még beszélni fogok.
Nem szereti a szárítógépet? Mert nem használja jól...
Nem szárít szépen a szárítógépe? Biztos elköveti a legnagyobb hibát, amelyet a szárítógépek használóinak nagy része megtesz. Mi ez a hiba?
Ugyan azt a beállítást használja minden ruhához. Így biztos nem fogja megkapni a legjobb eredményt a szárítótól és végül elégedetlen lesz.
De ez nem a szárítógép hibája…
Gondoljon bele, hogy minden ruhadarabja pontosan ugyan akkora méretű és szövetű? Nem. Akkor, ha ugyan azt a programot használja mindenre, nem csak hogy energiát pazarol, de a szárítógép élettartamát is károsíthatja, és még a ruháiban is kárt okozhat.
Nézzük, mire kell figyelnie egy szárítógép használatánál:
A szárítani kívánt ruhanemű válogatásánál ügyeljen arra, hogy a gépben azonos szövetfajtájú és szerkezetű ruhaneműt szárítson egyszerre. Amennyiben különböző rétegszámmal és vastagsággal rendelkező textíliákat egyszerre helyez a szárítógépbe, azok nem egyformán fognak megszáradni.
Nézze meg írásomat arról a dolgokról, amelyeket soha nem szabad szárítógépbe tenni, ide kattintva.
Fontos, hogy ismerje a ruha címkéjén lévő jelzéseket, melyek a szárítógép használatára vonatkoznak.
Ha bővebben szeretne a címkékről tudni, nézze meg a Ruhacímke értelmezése szárításhoz! Szárítógép jelek című írásomat.
Mennyi ruhát helyezzen a szárítógépbe?
A dobba behelyezhető maximális ruhamennyiségnél mindig a száraz súlyokra kell gondolnia. A használati utasítás mindig tartalmazza az egyes programoknál a maximális ruhatöltetet.
A mosógépek kapacitása is száraz ruha mennyiségben van megadva, így már a mosás elindításakor tudhatjuk, hogy majd mennyi ruhát teszünk a szárítógépbe.
Hogyan válogassuk a ruhákat a szárítógépbe?
Praktikus már a mosógépbe a különböző anyagvastagságú és típusú textíliák szerint pakolni, így akár az egész töltetet egyszerre átrakhatjuk. A mosógépben a vegyes színekhez használhatunk színfogó kendőt, a szárítógépben azonban nem számítanak a ruhák színei.
A leggyakrabban használt programok a szárítógépben.
Pamut, a Műszál és a Kímélő program.
A szárítógépen még be kell állítani a szárazsági szintet, mint:
Extra száraz, szekrényszáraz vagy vasalásnedves.
Legtöbbször a szekrény száraz szintet válasszuk, mert ebben az esetben már tehetjük is a szekrénybe a ruháinkat.
A vasalásnedves természetesen a vasalásra való ruháink.
Az extra száraz opcíó pedig az extra vastag anyagoknál jön jól.
A pamut programnál nagyon fontos, hogy kizárólag 100% pamut összetételű, könnyen kezelhető (inkább vastagabb) ruha kerüljön a szárítógépbe. Nincs szükség a gyengéd ciklus használatára pamut ruházatnál, vagy ágymenü és törölköző szárításánál.
A kímélő program
Mivel ez a program egyértelműen kimondja, hogy ez egy finom szárítási ciklus, a finom szövetek számára alkották meg.
Ide kerülnek a vékony vagy csipkés szövetek, a lazán szőtt; selyemből készült, vagy a fényes gyöngyökkel, flitterekkel, illetve hímzéssel díszített darabok. Figyelem, a vasalható matricákkal készül pólóinkat, mezeinket is ezen a programon kell szárítani, mert különben a magas hő hatására össze tapadhatnak, kifakulhatnak.
Műszálas, kever szálas program
Amennyiben ön ingeket, blúzok, ruhákat, dzsekiket mosott, amelyek vegyes anyagból készültek, a műszálas programokat kell választania. Bármilyen szintetikus anyaghoz (polieszter) ezt kell használni. Minden egyéb kevertszálas anyagnál a műszál programot indítsuk.
Steam (gőz) ciklus ami felfrissít
Néhány szárítómodell rendelkezik olyan tulajdonsággal, amely a hagyományos szárítási ciklustól függetlenül a dobban gőzt hoz létre. A gőzciklus alkalmas arra, hogy felfrissítse a ruhákat, amelyeket még nem kell kimosni, de kis szaguk van, vagy ráncot kell eltávolítani belőlük. A gőzciklus akkor is hasznos lehet, ha elfelejtette a ruhákat azonnal eltávolítani a szárítóból a szárítási ciklus végén is hozzáadható a ráncok megelőzéséhez.
Végül muszáj megemlítenem, hogy csak akkor fog jól működni a szárítógépe, ha karbantartja, tehát tisztán tartja a szűrőket, kiönti a kondenzvíz tartályból a vizet, és időközönként az ajtó gumit is letörli.
Nézze meg szárítógép kínálatunkat >>>
Kérdése van, segítünk Önnek! Itt tájékozódhat: Szakértői szaktanácsadás