Mit tegyünk, vagy ne tegyünk Szilveszter napján.
Mit tegyünk, vagy ne tegyünk Szilveszter napján..
Tegye különlegessé ezt a napot néhány hagyománnyal…Idén a legtöbb család otthon, együtt köszönti az új évet. Ami csodálatos, hiszen nem szélednek szét a gyerekek, különböző bulikba :) Ezért legyen ez a szilveszter a családhoz méltó, és szeretetteljes.
Alakítson ki olyan hagyományokat, melytől egyedivé, különlegessé teheti az év utolsó napját.
Mit tegyünk, vagy ne tegyünk Szilveszter napján?
- Az első feladata, hogy derűlátó legyen, és optimistán várja a 2021-es évet!
- A második feladat, hogy ezen a napon TILOS veszekedni, így szeresse a családtagjait, és legyen velük elnéző.
- A harmadik feladat, hogy tegyen be olyan zenét, vagy hallgasson rádiót, amitől jókedvre derül.
Lencse, hogy gazdag legyen
A legelterjedtebb újévi hagyomány, amely bőséget hozott a házhoz. Akik lencsét esznek, azoknak sosem ürül ki a pénztárcájuk. Unalmas már a lencsefőzelék, lencsegulyás?
Készítsen igazi téli ínyencséget a lencséből, céklával. Rántott sajthoz remek, de sültekhez, sőt, akár halakhoz is. Vegetáriánusok egyszerűen csak pirítóssal vagy hajában sült krumplival is fogyaszthatják.
Pontos adagokat nem írok, hiszen olyan egyszerű, hogy nincs rá szükség. Elkészítése: A lencsét főzze meg, egy kis babérlevéllel. Csöpögtesse le. Vegyen főtt céklát, akár céklasalátát. A lencse egyötöde legyen a cékla, melyet vágjon fel csíkokra. Készítsen tartármártást melyet ízesítsen egy kis tormakrémmel. Keverje össze a hozzávalókat és tegyen bele fél karikákra vágott lilahagymát. A hűtőben hagyja 1-2 órát érni az ízeket, és akár már szilveszter éjjel, vagy az új évben fogyaszthatja. (forrás: http://szellemafazekban.blogspot.com/)
Közös programmal dobja fel a napot!
Az estéhez készítsen közösen a család pogácsákat, melyben érmét kell elrejteni. A babonák szerint annak, aki megtalálja, bőséges lesz az újéve. Figyeljünk rá azonban, hogy a pogácsáknak éjfél előtt el kell fogyniuk, különben az ellenkezőjére fordul a jóslat.
Mutatok egy elronthatatlan sajtos pogácsa receptet.
Az 5 dkg élesztőt felfuttatjuk egy kevés (0,5dl) meglangyosított, cukros tejben. Az 50 dkg lisztet összemorzsoljuk a 25 dkg margarinnal és 2 teáskanál sóval, utána összegyúrjuk a 2 tojássárgájával a felfuttatott élesztővel és 1,75 dl tejföllel. Meleg helyen , letakarva duplájára kelesztjük.
Kinyújtjuk és háromszor meghajtogatjuk a tésztát, mindig egy irányban. A hajtogatások között 30 percig pihentetjük.
Amikor végeztünk az utolsó hajtogatással is, kinyújtjuk kb. ujjnyi vastagra, kiszaggatjuk, és megkenjük tojássárgájával, majd megszórjuk reszelt sajttal. Miután a tepsibe tettük, még 10 percig kelesztjük, és előmelegített sütőben 170 fokon, 25-30 perc alatt pirosra sütjük.
Tilos házimunkát végezni
Ne feledje, hogy az év utolsó napján tilos mosni, varrni, teregetni, sepregetni, vasalni és más hasonló házimunkát végezni, mert különben elűzzük a szerencsénket. A lényeg a részletekben van, mert ön nem végezhet házimunkát, de a háztartási gépei igen.
Így bízza a mosogatást a mosogatógépére. Válogasson a Mosogatógép Szalonunkba >>>
Egészségben Gazdag és Gondtalan Új Évet Kívánok Önnek!
4 éve töretlenül a legmegbizhatóbb cégek közé tartozunk!
Vásárlóink bizalmáért megéri a sok munka, melyet a Dun & Bradstreet Tanúsítvány is igazol!
Nagy figyelmet fordítunk arra, hogy a piacon tisztességesen járjunk el, így fontos számunkra, hogy ezt egy külső szakértő is megerősítette. Ezért fontos a Dun & Bradstreet Tanúsítvány, amely segítségével vásárlóink, szállítóink, munkavállalóink felé is bizonyíjuk, sőt tovább fokozzuk azt a bizalmat, mely egyre fontosabb a hosszú távú, szilárd üzleti kapcsolatokban.
Otthoni víztakarékosság, 9 egyszerű módszer mellyel spórolhat is!
Előzze meg a vízhiányt, melyet 2050-re jósolnak!
Sajnos több helyen olvasni, hogy 2050-re normális lehet a vízhiánya a bolygónkon, ezért itt az ideje, hogy megvizsgáljuk, otthonainkban mit tehetünk ez ellen. És ez nem csak a földnek jó, de a rezsinket is kíméli, így több pénz marad a zsebünkben, amit magunkra vagy arra költhetünk, amire szeretnénk. Ha igazán jók vagyunk, ezt a spórolt pénzt adjuk oda állatmenhelynek, beteg gyermekeknek, vagy fektessük be úgy, hogy a hulladékmentes háztartásunkat erősítsük.
Túl sokba kerül a mosógép, de a telefonra nem sajnáljuk a pénzt. Tényleg fontosabb a telefon, mint a háztartási készülékek?
A telefonra nem, de a háztartási gépeinkre sajnálunk kiadni magasabb összeget. Miért?
Nem akarok senkit megbántani, de nem értem, hogy ha rengeteg pénzt kiadunk egy telefonra, amit 1-2 évente lecserélünk, akkor miért várjuk el egy 100 e Ft alatti mosógéptől, hogy 10-15 évig kiszolgáljon minket?
A legújabb iPhone akár 500.000 Ft-ba is kerülhet. De nézzünk egy átlagos Huawei, vagy Samsung készüléket, azok is 150.000 Ft körül mozognak, még egy alacsony kategóriás készülék is 70.000 Ft körül kezdődik.