Büdös a mosógép? Tudja meg, hogyan kell a mosógépet szagtalanítani!

büdös mosógép

Büdös a mosógép? Tudja meg, hogyan kell a mosógépet szagtalanítani!

Mosógép kezelési titkok

Sajnos sokszor hallom, hogy valakinek büdös a mosógépe, sőt ilyenkor még a ruhák is büdösek lehetnek a mosás után.

Mi okozhatja, hogy büdös a mosógép?

A mosógép vizes és meleg közeg, ezért a gombák, baktériumok melegágya. Vannak szabályok, melyeket be kell tartani a mosógép használata folyamán.

1. Ha végezett a mosással, hagyja nyitva az ajtót, hogy kiszáradhasson a gép.

2. Időközönként ki kell mosni a mosószer, öblítő adagolót.

3. A mosógépet is ki kell tisztítani, vagy mosógép tisztítóval, vagy pl. 20 % ecettel, citromsavval. Erről a Mosógép tisztító vegyszerek nélkül cikkemben olvashat.

4. A mosógép szűrőit is tisztán kell tartani, ezért érdemes időközönként kimosni őket. A mosógép használati utasításban erről részletes leírást talál.

Mit tehetünk, ha már büdös a mosógépünk?

1. Ellenőrizzük a szűrőket, hogy nem ragadt-e meg rajta valamilyen szennyeződés.

2. Tisztítsa át a gépet a Mosógép tisztító vegyszerek nélkül cikk alapján.

3. Érdemes az öblítőt hígítva a mosáshoz adagolni, mert sok esetben az öblítő folyadék túlzott használata, lerakódást okoz. Az is jó megoldás, ha az öblítőhöz adunk egy kis ecetet. Ettől frissebbek, puhábbak lesznek a ruhák, és a gépre is jótékony hatással van. Pár alakalom után, eltűnhet a kellemetlen szag a mosógépből.

4. Sajnos nem csak büdös tud lenni a mosógép, de lassú halál vár rá, ha túl sok mosószert adagol. A túladagolás következtében ugyanis a mosópor egy része nem a dobba kerül, hanem összetapad, lerakódik az adagoló falán, és a mosógép belsejében a vízkővel karöltve szépen lassan megkövesedik, és egyre inkább elzárja a mosópor útját a dob felé. A mosógépe érdekében ezért csak annyit használjon belőle, amennyi feltétlenül szükséges. Jó megoldás az is, ha felváltva használ folyékony mosószereket is. A letapadt, megkövesedett mosószert jó esetben trisóval lehet eltüntetni. Ez egy filléres dolog, de annál jobb. Be kell áztatni az adagoló fiókot trisóval kevert vízbe, és pár órán át hagyni. Azután visszahelyezni, tenni a trisóból a tartályba és így elindítani egy magas hőmérsékletű programot. Remélhetőleg sikerül megszabadulni a kellemetlen lerakódástól és az általa okozott szagoktól is. Ezt persze többször megismételheti, sőt érdemes 1-2 havonta megelőzés céljából bevetni.

5. Sajnos sokszor az ajtó gumin lévő penész felel a szagló készülékért. Ezt fogkefével és penészirtó szerekkel (amelyek nem károsítják a gumit) lehet megpróbálni eltávolítani. Itt is szóba jöhet az ecet, citromsav, trisó… De az a rossz hírem, hogy sokszor csak a csere segíthet, de ez még mindig az olcsóbb megoldás, mint egy új mosógép vásárlása.

6. Amennyiben kitisztította a mosógépet, és már mindent megtett, de még mindig büdös a mosógép, sajnos szerelőhöz kell fordulnia, mert valószínű, hogy olyan alkatrész penészesedett be, amelyet cserélni kell. Sajnos sokszor nem érdemes javítani a mosógépet, főleg ha már jótállás, garancia sincs rá, hanem le kell cserélni.

 

Az Online Márkaboltoknál egész évben van csereakció. Nézze meg, mivel jár Ön a legjobban >>>

Nézze meg márkás, megbízható mosógépeinket >>>

 

Ezek is érdekelhetik:

Tudja, mit tesz, ha idősebb mosógépe van?

Speciális mosógép sportolóknak

Legkedveltebb Whirlpool mosógépek 100.000 Ft

7 leghasznosabb mosási tipp

Mosó-szárítógépek előnyei és hátrányai

Miért ne vegyen mosó-szárítógépet?

Megéri szárítógépet vásárolni? 19 TÉNY a szárítógépről!

 

Zahoránszky Zita
Zahoránszky Zita
szerző
2019. Ápr 24.